Przydatne gadżety podczas wyjazdu na wakacje z rodziną

Bieszczady to dobry pomysł na spędzenie czasu wolnego z rodziną. Zlicza się je do przyjaznych rodzinom pasm górskich, ze względu na całkiem proste podejścia i niewysokie szczyty. Dokąd warto wybrać się rodzinne wczasy w Bieszczady? Sprawdź polecane miejsca i atrakcje dla dzieci.

Schronisko Chatka Puchatka w nowym wydaniu.

Najciekawszym obiektem w Bieszczadach jest znana Chatka Puchatka – schronisko położone na Połoninie Wetlińskiej. Prowadzi do niej kilkukilometrowy szlak, który powinni być w stanie przejść mniej doświadczeni piechurzy. Modne schronisko w 2022 zostało odnowione. Po odpoczynku w Chatce Puchatka warto udać się w dalszą część drogi, w kierunku Połoniny Caryńskiej. Tu jednak należy liczyć się z dalszą oraz bardziej wymagającą trasą, na którą należy z wyprzedzeniem się przygotować.

Domek w Bieszczadach do wynajęcia https://domki.bieszczadomaniak.pl/ w otoczeniu natury.

Kiedy najlepiej odwiedzić Bieszczady?

Bieszczady to wciąż mało odwiedzany rejon Polski, dzięki czemu doświadczymy tu relaksu i wolnego od wielkomiejskiego hałasu. Choć baza noclegowa nie jest tak rozwinięta bardzo dobrze, w podgórskich miejscowościach wynajmiemy urocze domki. Bieszczady najbardziej popularne są w sezonie letnim, dlatego o rezerwacji domku należy pomyśleć z wyprzedzeniem. Jeżeli zdecydowałeś się na tutejsze noclegi – Bieszczady zapewniają także prywatne kwatery, jak i samodzielne domy.

Stale popularna Zapora w Solinie.

Dla wielu ludzi Solina to już prawdziwe Bieszczady, będąc w okolicy obowiązkowo należy tutaj przyjechać. Słynna zapora w Solinie zrobi wrażenie nad każdym, a szczególnie na najmłodszymi gośćmi. Obecnie funkcjonuje tu również wyciąg kolejkowy, z którego roztacza się doskonały i zachwycający widok na jezioro. Jeżeli chcecie dłużej pozostać nad zbiornikiem wodnym i odpocząć nad brzegiem jeziora warto pojechać do Polańczyka i tam sprawdzić jakie oferuje nam atrakcje.

Zwiedzamy Bieszczadzki Park Narodowy

Bieszczady to obszar pełen ładnych wodospadów czy leśnych terenów. Bieszczadzki Park Narodowy swoją siedzibę posiada w Ustrzykach Górnych, gdzie warto zacząć swoją wycieczkę. Natomiast w Ustrzykach Dolnych koniecznie przyjedźcie do Muzeum Przyrodniczego. Bieszczady są znane z ogromu dzikich, które łatwo natrafić na szlaku. Niemal wszędzie znajdziecie ostrzeżenia przed niedźwiedziami, a dodatkowo drapieżnikami, które są symbolem parku. Jeżeli nadal wam mało w Mucznem czeka na was Pokazowa Zagroda Żubrów.

Noclegi dla rodzin.

Znaczącym elementem jakiejkolwiek wyprawy musi być wynajęcie noclegu. Od tego, gdzie będziemy spać w znacznej mierze zależy to będziemy zadowoleni z urlopu. Wyszukując nocleg w Bieszczadach możemy zdecydować czy planujemy spać w hotelu a może wynajmiemy prywatną kwaterę? W Bieszczadach istnieje możliwość wynajęcia także domków dla podróżnych.